5 porad, jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

5 maja 2016

Dobre i sprawdzone biuro rachunkowe to dla przedsiębiorcy jeden z kluczowych elementów sukcesu na rynku. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo istotne są to usługi, do momentu, aż stajemy przed dylematem jaką formę opodatkowania wybrać, bądź w jaki sposób zewidencjonować pierwszą fakturę. Tu pojawiają się problemy i porada doświadczonego księgowego może być na wagę złota. Naszego złota.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura księgowego?

Pierwszy i najważniejszy krok to znalezienie takiego biura, które będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom. Niektórzy księgowi specjalizują się we wspomaganiu osób prowadzących działalność gospodarczą, inni koncentrują się na obsłudze spółek. Warto zorientować się czy biuro, któremu zamierzamy powierzyć nasze sprawy finansowe będzie w stanie należycie się nimi zająć.

Druga kwestia, na jaką warto zwrócić uwagę związana jest z rodzajem działalności. Jeżeli świadczymy usługi informatyczne, dobrze poszukać kogoś, kto ma doświadczenie w obsłudze firm z tej branży. Wprawny księgowy swobodnie porusza się w tematach odliczeń i różnych niuansów, które w dużym stopniu wpływają na wysokość zysku, który pozostaje w naszej kieszeni. Znajomość specyfiki wspomoże również zdobycie dotacji na prowadzenie działalności.

Dobrym, jeżeli nie najlepszym pomysłem, jest również poradzenie się doświadczonego przedsiębiorcy. Ktoś, kto funkcjonuje już na rynku od dłuższego czasu i dobrze sobie radzi, z pewnością korzysta z pomocy świetnego księgowego. Rekomendacja to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na wybór najlepszego biura rachunkowego.

Certyfikaty oraz indywidualne podejście

Dobrze jest również sprawdzić, czy biuro rachunkowe zatrudnia certyfikowanych księgowych. Pozytywnie zdany egzamin branżowy będzie dowodem na posiadanie odpowiednich kwalifikacji w zawodzie.

Jedną z ważniejszych cech, jaka powinna charakteryzować obsługę księgową jest indywidualne podejście do klienta. Tylko dzięki takiej postawie nasze sprawy finansowe nie zaginą w gąszczu zagadnień rachunkowych większych klientów. Warto również zadbać o to, aby obsługiwał nas dedykowany księgowy. W ten sposób wszelkie kwestie będziemy mogli załatwić z jedną osobą i nie pozostaniemy anonimowi.

 

Szukasz profesjonalnego biura rachunkowego? Skontaktuj się z nami!