Dlaczego potrzebujesz usług biura rachunkowego?

5 maja 2016

Można sobie wyobrazić wiele sytuacji, w których pomoc specjalisty w danej dziedzinie okazuje się niezbędna. Tak jak w sądzie przyda nam się wsparcie prawnika lub adwokata, a podczas skoków spadochronowych nieodzowna będzie asysta instruktora, tak w przypadku kwestii związanych z firmowymi finansami dobrze jest skorzystać z usług biura rachunkowego. W czym może nam pomóc sprawnie funkcjonujący zespół księgowych i doradców podatkowych?

Od pierwszych chwil działalności

Biuro rachunkowe może okazać się bardzo potrzebne już w momencie podjęcia decyzji o założeniu firmy. Zarówno w przypadku działalności gospodarczej, jak również spółki, konieczne będzie zaznajomienie się z obowiązkami i dopełnienie formalności. Doświadczeni księgowi bardzo dobrze znają się na zakładaniu spółek i pomogą wyjść obronną ręką z gąszczu przepisów.

Kolejna kwestia mogąca wymagać konsultacji biura rachunkowego związana jest bieżącą obsługą firmy. Wystawianie faktur, rozliczanie kosztów działalności, składanie deklaracji podatkowych i ZUS możemy z powodzeniem zlecić księgowym.

Pomoc w trudniejszych sytuacjach

Kiedy przyjdzie nam stanąć przed wyzwaniem kontroli skarbowej, czy udzielić wyczerpującej odpowiedzi na pytania urzędu, doświadczony doradca pomoże dobrać odpowiednie słowa i odszuka za nas wszelkie wymagane dokumenty. Korzystając z usług biura rachunkowego możemy być pewni, że nasza księgowość prowadzona jest należycie, z dbałością o każdą cyfrę. Możemy również spać spokojnie, gdy przychodzi okres złożenia deklaracji, gdyż pracownicy będą za nas pilnowali terminów.

Zespół doradców może wykonać za nas również pracę związaną z pozyskaniem środków z funduszy unijnych lub rządowych programów wsparcia dla przedsiębiorców. Aby uzyskać akceptację, wnioski o dofinansowanie muszą być wypełnione zgodnie z obowiązującą procedurą, nie ma tu miejsca na niedoskonałości. Zaprawiony w bojach księgowy zadba o każdy element wniosku, przyczyniając się do sukcesu przedsięwzięcia.

 

Szukasz profesjonalnego biura rachunkowego? Skontaktuj się z nami!