Nowe oblicze księgowości

29 czerwca 2016

Współcześnie księgowość ma zupełni inny wymian niż kiedyś. Minęły już czasy, kiedy trzeba było osobiście dostarczać dokumenty do biura księgowego. Owszem, wciąż jeszcze istnieje wiele biur, które korzystają z tradycyjnego dostępu do materiałów. Jednak coraz więcej z nich oferuje swoim klientom nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwiają komunikację. Na czym polega i skąd wzięło się nowe oblicze księgowości?

Przede wszystkim na taką zmianę ogromny wpływ ma postęp technologiczny oraz globalizacja. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom odległość nie jest już barierą. Można bowiem świadczyć usługi księgowe bez względu na miejsce wykonywania działalności. Wysoki poziom informatyzacji biura rachunkowego to już standard.

Bardzo ważny jest zgrany i kompetentny zespół specjalistów, którzy będą w stanie wciąż podnosić swoje kompetencje i się rozwijać. Dzięki takiej flocie, każdy klient będzie mógł znaleźć pomysł na rozwiązanie swojego problemu. Dostępność specjalistów z różnych dziedzin może pomóc w skomplikowanych zadaniach, z jakimi przyjdzie się im zmierzyć. Nowoczesne biuro powinno uwzględniać oczekiwania oraz wygodę klientów. Tak więc skupienie w jednym miejscu doradztwa prawnego, podatkowego, a także informatyki jest wyzwaniem, któremu podołają tylko najlepsi. Osoba zgłaszająca się do nowoczesnego biura księgowego liczy na to, że będzie mu mogła powierzyć sprawy, a swój czas i energię poświęcić na rozwój biznesu.

Okazuje się, że biuro ma być czymś więcej niż tylko księgowością dla firm. Przedsiębiorcy mają już coraz większe wymagania, w związku z tym biura muszą podążać za ich potrzebami. Z badań wynika, że obecnie w dużych organizacjach częściej prowadzone są rekrutacje na stanowiska takie jak: analityk, kontroler biznesowy. Charakterystyczny jest więc trend, że w działach finansowych powstały również nowe stanowiska dedykowane do współpracy z biznesem. Widać też, że coraz bardziej pożądane jest świadczenie usług szeroko rozumianego controllingu. Wiąże się to zarówno z indywidualnym podejściem do każdego klienta, jak również wykorzystywaniem właściwego oprogramowania.

Kilkanaście lat temu usługi księgowe ograniczały się tylko do prowadzenia ksiąg handlowych, a więc pracownicy księgowali dokumenty, rozliczali i składali deklaracje. Jednak teraz wszystko się zmieniło i to na korzyść klienta. Profesjonalni pracownicy mogą nam również doradzić w wielu kwestiach, a nawet pomóc w rejestrowaniu firmy. Taki proces to masa biurokracji.

Korzystanie z najnowszych rozwiązań informatycznych związane jest z bezpieczeństwem przechowywania i udostępniania danych oraz informacji. Jest to bardzo istotne, ponieważ uniemożliwia nieautoryzowany dostęp gwarantuje odpowiednią długość ich przechowywania.

Obecnie klientom zależy przede wszystkim na elektronicznym obiegu dokumentów, a także na tym, aby biuro potrafiło szybko i skutecznie reagować na ich potrzeby. Jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań, to na pewno będzie mogło sprawnie przygotować klientowi dowolnego rodzaju raport czy zestawienie, a to w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie biznesu i wspiera komunikację. Biuro rachunkowe Onesta korzysta z innowacyjnych rozwiązań i zawsze służy radą w dokonaniu najkorzystniejszego wyboru. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!