Nowoczesne biuro rachunkowe kontra stereotyp księgowego

19 lutego 2016

Jakie jest pierwsze skojarzenie ze słowem „księgowość”? Sterty dokumentów, kwitków, kalkulator i pochylony nad nimi człowiek, całość rozgrywa się przy skromnym biureczku, okraszona mdławym światełkiem z lampy z abażurem w zielonym kolorze. Szczęśliwie dla księgowych, a także ich klientów, czasy takich widoków już dawno minęły, a biura rachunkowe działają szybko, sprawnie, w zgodzie z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i świadczą usługi o znacznie szerszym zasięgu, niż prowadzenie ksiąg.

Pełna informatyzacja i szereg usług dodatkowych

Rynek usługowy coraz częściej sięga po nowoczesne rozwiązania informatyczne, a prowadzenie działalności za pomocą Internetu jest już swego rodzaju standardem. Biura rachunkowe, idąc z duchem czasu, oferują całą gamę usług opartych o nowe technologie. Operacje takie, jak złożenie deklaracji ZUS, US, korespondencja z organami państwowymi, czy choćby proste fakturowanie wykonuje się obecnie za pomocą komputera podłączonego do sieci. Klient, w ramach obsługi księgowej, zyskuje natychmiastowy dostęp do dokumentacji i niezbędnych informacji. W dzisiejszych czasach oferta biur rachunkowych nie ogranicza się do prowadzenia ksiąg. Firmy te świadczą także usługi doradcze w zakresie podatków, czy możliwości ograniczenia kosztów w określonych branżach. Warto również wspomnieć o możliwości otrzymania pomocy w kwestiach związanych z uzyskaniem dofinansowania działalności, w tym również ze środków Unijnych.

Klient przede wszystkim

Duża konkurencja na rynku przyczyniła się do szczególnej dbałości o wygodę klienta. Biura rachunkowe zatrudniające wielu pracowników przydzielają konkretną osobę do kontrahenta. Od pierwszych chwil kontaktujemy się więc z naszym opiekunem, co jest dużym ułatwieniem w przypadku bardziej skomplikowanych operacji. Zyskujemy także gwarancję ciągłości działania obsługi księgowej, gdyż profesjonalne biuro zadba o to, aby w przypadku zajętości opiekuna, sprawę przejął pozostały personel.

 

Szukasz profesjonalnego biura rachunkowego? Skontaktuj się z nami!