Jak powinno być zarządzane nowoczesne biuro rachunkowe?

26 lipca 2016

Nowoczesne biuro rachunkowe to przede wszystkim solidność, profesjonalizm i unikalność. Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, biura rachunkowe musiały zmienić i rozbudować swoją ofertę. Współczesne firmy tego typu proponują specjalistyczne usługi w wielu sferach. Oczywiście, podstawę stanowią usługi księgowe oraz ewidencjowanie należności. Jednak zajmują się one również rozliczaniem transakcji importu i eksportu oraz udzielaniem wsparcia w przypadku odzyskiwania podatku VAT. Do takiego biura można zgłosić się też w sytuacji, gdy zauważymy jakieś nieprawidłowości.

Kolejnym ważnym sektorem są kadry i płace. Biura rachunkowe adresują szereg usług właśnie do działu personalnego, którego współpraca z działem finansowym jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania firmy. Dobrze zarządzane biuro wspiera kadry poprzez prowadzenie akt osobowych pracowników, sporządzanie umów, ewidencjowanie czasu pracy, a także prowadzenie rejestru szkoleń czy badań lekarskich. Można powierzyć specjalistom od księgowości również prowadzenie dokumentacji urlopów czy wyjazdów integracyjnych.

Profesjonalne biuro rachunkowe zajmują się też przygotowywaniem profesjonalnych biznesplanów i analiz wskaźnikowych. W związku z tym wspomagają swoich klientów podczas starania się o środki pieniężne, takie jak dotacje i kredyty bankowe. Pracownicy biura chętnie podejmą się też negocjowania warunków umów kredytowych i wszelkich innych dokumentów. Podejmując współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym można liczyć na doradztwo w kwestiach związanych z finansami, czyli pozyskiwanie kapitału, likwidowanie zaległości itd. Specjaliści służą też pomocną dłonią w momencie zakładania bądź likwidowania działalności, przeprowadzając klientów przez wszystkie etapy tych procesów.

Biuro Onesta zapewnia bezpieczeństwo, profesjonalizm i terminowość prowadzonej księgowości. Dzięki zamiłowaniu i prawdziwej pasji do zagadnień związanych ze sferą rachunkowo – księgową jesteśmy w stanie zagwarantować współpracę opartą na zaufaniu i pełnej rzetelność.